logo

ADANA KOLEJ ÖNERİSİ

Eğitim, bireyleri geliştirmeyi ve topluma hazır hale getirmek adına davranış değişiklikleri yaratmayı amaçlayan süreci içermektedir. Ülkemizde bu süreç zorunlu eğitim olarak on iki seneyi kapsamaktadır ve her eğitim kademesi aşamasında bireylerden farklı beceri ve bilgi birikimlerini kazanmalarını bunları kazandıklarını da yeterlilik sınavlarında kanıtlamaları istenmektedir. Bu kazanım süreci geniş bir eğitim programını kapsamaktadır. Durum böyle olunca çoğu öğrenci bu kazanım sürecinde bıkkınlık içerisinde bulunmaktadır. Biz eğitimcilerin hedefi ise tam tersine eğitim sürecini öğrenciler adına eğlenceli hale getirmek olmalıdır.


Kurumumuz da temel prensip olarak kabul gördüğümüz nokta budur. Seçtiğimiz deneyimli öğretmen kadromuz ve yönetimimizin birliği içerisinde öğrencilerimize bu kazanım süreçlerini eğlenebilecekleri, öğrenimlerini kolay sağlayabilecekleri süreçler haline getirmekteyiz. Belki de Adana kolej önerisi olarak sunulmamızın başlıca sebeplerinden birisi de bizi diğerlerinden ayıran bu noktadır. Çevremizde bulunan birçok devlet okulunda bulunan çoğu mesleklerini isteyerek yapmayan ya da deneyimsiz öğretmenler yüzünden, özel okullarda ise öğrencilerin öğretiminden ziyade gelecek maddiyata odaklanıp eğitimi ikinci plana atan eğitimciler yüzünden bu süreç sağlıklı işlenememektedir.
Kurumumuz da ise öğrencilerimizin gelişmesi adına oluşturduğumuz planlamalarla süreci emin adımlarla işlemekteyiz.


Adana Kolej Önerisi Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Adana kolej önerisi alırken öncelikle araştıracağınız kurumun eğitim kadrosuna dikkat etmelisiniz. Bünyemizde bulunan deneyimli, öğretmeye istekli öğretmen kadromuzla beraber kurumumuzda bulunan tüm öğrencilere dokunarak onların gelişimlerini sağlamaktayız. Dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur ise öğretimin gerçekleştiği sınıflar ve sağlanan destekleyici unsurlar. Öğretim sırasında bu destek unsurların bulunacağı katkı ve pekiştirmenin farkında olarak, sınıflarımızda öğretmenlerimize kullanabilecekleri çeşitli materyaller sunmaktayız. Ayrıca sınıflarımızda öğretmenlerimizin uygun gördüğü koşullarda sınıf sıra düzenini değiştirerek öğretimi daha etkin kılma yolunda değişiklikler yapabilmektedirler.


Tüm bunların yanında kurumumuz da yabancı dil adına özel dersler ve çalışmalar yapılmaktadır. Artık günümüzde İngilizcenin bile yabancı dil olarak etkili kalmadığı bir dönemde yaşamaktayız. Tüm bunların farkında olarak kurumumuzda farklı dillerle destekli öğretmenlerimiz sayesinde çocuklarımızda yabancı dil gelişimi sağlayarak onlara farklı dünyaların kapısını açmayı hedefliyoruz, çalışmalarımız bu yönde ilerlemektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *